Nazywam się: Małgorzata Kanigowska


Wiek: 35


Władam: Dwudziestoma językami!

Piętnastoma z nich władam na codzień, a resztę znam na różnych poziomach-od podstawowego do zaawansowanego.

Moja wiedza i umiejętności językowe są udokumentowane studiami i certyfikatami oraz uprawnieniami do nauczania języków obcych!


O mnie

Jestem:

Lektorem z poczuciem misji

Filologiem językoznawcą

Nauczycielem

który ceni sobie indywidualizm, dlatego dostosowuję każdą lekcję pod jednostkowe potrzeby ucznia. Ważna jest dla mnie współpraca, dlatego wierzę, że wspólnymi siłami złamiemy barierę językową! Cenię sobie pracowitość i wiem, że ciężka praca otwiera drzwi do sukcesu. Zapraszam Cię więc w podróż, której zwieńczeniem będzie osiągnięcie zamierzonego przez Ciebie celu!

Pasjonatem

którego

języki się słuchają

Autorem skutecznych metod indywidualnych skierowanych do konkretnej jednostki

Podróżnikiem

i kocham przebywać z lokalnymi ludźmi. Dzięki podróżom miałam okazję używać języków w naturalnym otoczeniu, dlatego też dysponuję potężną bronią w postaci wiedzy przełożonej na praktykę. Znam mentalność owych ludzi, dlatego oprócz nauki języka rozumiem kod kulturowy. Ta wiedza jest cenna nie tylko w biznesie, lecz także w życiu codziennym,

gdy zamierzacie mieszkać lub podróżować w danym kraju.

Osobą wielojęzyczną

z wilczym głodem i niesamowitym zapałem do nauki języków obcych, potrafiącą zmotywować, nauczyć i zarazić miłością do języków, każdego, kogo uczę niezależnie od wieku czy profesji. Według mnie ,,na każdego znajdzie się metoda’’, a mój optymizm, co do technik, które stosuję, poparty jest wynikami

ponad 200 zadowolonych uczniów!

Wysortowany, zwięzły i prosty przekaz pokazuje, że sama rozumiem to czego uczę.

Jestem dociekliwa, obmyślam strategie, które są zindywidualizowane, dlatego przynoszą one najlepsze i ekspresowe efekty.Dostosowuję każdą lekcję pod indywidualne potrzeby ucznia. Wspólnymi siłami i ciężką pracą złamiemy barierę językową!

Rezygnuję z nauki zbędnych rzeczy, zupełnie Ci niepotrzebnych- to czysta strata czasu!

Sprawię, że będziesz mówić poprawnie, rozumieć kontekst zdania i elastycznie bawić się językiem! Triki, które stosuję wynikają z mojego doświadczenia i tańczenia na wyższych poziomach świadomości językowej oraz daru wyczuwania typów osobowości.

Pierwsza lekcja i cyk!

Język polski

Język niderlandzki

Szczególna miłość

jest moim

językiem ojczystym

nauczyłam się go w naturalnym otoczeniu poprzez bardzo długi pobyt i naukę w Holandii

Język niemiecki, który jest częścią mej duszy oraz budzi we mnie olbrzyma!

Licznych szkoleniach metodycznych,


Lekcjach nowych języków obcych tylko u wymiataczy i profesjonalistów.

Biorę udział w:


Moje talenty według testu Reiss Motivation Profile i Gallup Test

Odkrywca, Pewność siebie, Uczenie się, Osiąganie, Maksymalista, Optymista, Dowódca, Strateg, Czar, Konkurencja – szukam ciągle nowych metod i rozwiązań, jestem żądna wiedzy, by zapewnić najwyższą jakość moim uczniom i podnosić nieustannie swoje kwalifikacje. Myślę analitycznie, lubię wprowadzać ład i porządek. Lęk przed nieznanym jest mi obcy, dlatego skutecznie leczę z niego innych i niszczę jak ,,Batman,, bariery językowe! Moje lekcje to czasem jak wizyta w teatrze, co uczeń to inna sztuka. Każdy jest przecież wyjątkowy, a ja słynę z tego ze nie tracę czasu i działam z rozmachem!

Jestem przekonana, że posiadam zdolność kierowania własnym życiem. Mam wewnętrzny kompas, który potwierdza słuszność moich decyzji. Wierzę w moje mocne strony i umiejętności, ale także w innych. Zawsze stawię czoła wyzwaniom i zrealizuję cele! Znajdę wszystko, co trzeba, by języki stały się łatwe!

Normalnym, energicznym i temperamentnym człowiekiem, który lubi ludzi i pracę z nimi. Nie jestem idealna. Uwielbiam mądrych ludzi i czas poświęcony im zawsze jest dla mnie wartościowy, ponieważ od wielu z nich sporo się nauczyłam. Jestem spełniona, świadoma siebie i swojej mocy. Własne doświadczenia- wzloty i upadki pozwoliły mi wypracować metody, które działają, a ja i tak szukam nowych! Działam z zapałem by nie stracić przydomka ,,radioaktywna ‘’, który kiedyś otrzymałam. Promieniuję miłością do języków i zarażam nią innych! Kocham języki obce i moich przyjaciół oraz najbliższą rodzinę! Jestem asertywna, ale mam też olbrzymie poczucie humoru i rosnący dystans do siebie samej. Uwielbiam moją pracę i to, kiedy coś się wokół mnie dzieje, akcję, jazdę na rowerze, loty samolotem, spacery, zwiedzanie, eksperymenty kulinarne. Interesuję się nowinkami z medycyny, a w wolnych chwilach rysuję. Ogarniam i pojmuję w kilka godzin to, na co ludzie potrzebują tygodni i wielu godzin lamentu. Przysięgam, że się nie teleportuję! Jestem po prostu cierpliwa i ,,cyk’’- wychodzi! Chętnie wspieram innych i zaskakuję milionem nowych pomysłów.

Mam bardzo dobrą pamięć, którą wytrenowałam poprzez naukę języków obcych, badanie ich i własną ciężką pracą nad sobą.

Wiem, jak wygląda ciekawa, sensowna, a przede wszystkim przynosząca efekty nauka. W oparciu o Twoje potrzeby, przygotuję nie tylko plan i strategię nauczania dopasowaną wyłącznie do Twoich potrzeb, ale i podam właściwie poukładaną wiedzę popartą setkami materiałów. Pomagam ludziom wyjść z cienia i paraliżu językowego, wzmacniam te cechy charakteru, które pomogą im osiągnąć sukces, a osłabiam te, które przeszkadzają. Każde moje działanie jest przemyślane, a Nasze pełne zaangażowanie daje motywacyjnego kopa. Zadowolony, nauczony i spełniony uczeń jest moją wizytówką.


Prywatnie jestem:

Jako młoda osoba miałam łatwość do uczenia się języków obcych i wyjaśniania ich mechanizmów innym. Jako 6 latka zareagowałam olbrzymim entuzjazmem na język niemiecki. Będąc w liceum pisałam prace zaliczeniowe, udzielałam lekcji z języka niemieckiego i angielskiego oraz przygotowywałam do matury znajomych ze szkoły, dzięki czemu mogłam doskonalić swój warsztat metodyczny. Wygrywałam również rozmaite konkursy językowe.


Chcąc zdobyć fachowe wykształcenie i rozwinąć się metodycznie, rozpoczęłam studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, po czym wyjechałam do Niemiec - Dusseldorf, a później do Turcji - Stambuł. Nie zawsze było łatwo, jednak od początku czułam, że mogę więcej i chciałabym związać swoje życie z nauczaniem i tłumaczeniami. Zobaczyłam wiele ciekawych miejsc.


Podróżowałam po świecie, ucząc się języków obcych, kończąc solidne, indywidualne kursy, szkoły językowe i studia. Wierzę, że tylko indywidualna nauka lub studiowanie w mikro-grupach przynosi szybkie, pożądane efekty i nie trzeba wyjeżdżać z kraju, by dobrze mówić w danym języku. Recepta jest prosta! Należy tylko postępować według dostosowanych instrukcji i nagle… mówisz!!!


Proces z jednej strony zależy w dużej mierze od nauczyciela, jego metod, wiedzy, materiałów oraz umiejętności skutecznego nauczania i podejścia, z drugiej strony od zaangażowania i systematycznej pracy ucznia oraz słuchania rad lektora. Nauka języka obcego jest procesem, który wymaga cierpliwości. Każdy z nas jednak wie, że jest ona elementem warunkującym przetrwanie i radzenie sobie w dzisiejszych czasach! Procesy kształtujące rynek wymuszają na nas dobrą znajomość chociaż jednego języka obcego i by Ci sprawnie pomóc – Jestem!


Moją misją życiową jest wskazywanie drogi i dawanie rozwiązań potrzebnych do nauki języków oraz w odniesieniu do potrzeb przygotowanie ciekawych i skutecznych materiałów oraz zindywidualizowanego programu. Do każdego podchodzę z pełnym zaangażowaniem i energią. Silnie motywuję do nauki języków obcych zarówno ludzi biznesu, jak i młodzież oraz dzieci. Lekcje mogą odbywać się tylko w danym języku, jeśli poziom na to pozwala, a nauka ze mną nie ma nic wspólnego ze schematem szkolnym.

Trochę historii...

OFERTA

Zapraszam do zakładki oferta, by zapoznać się z moimi kwalifikacjami i konkretami dotyczącymi mojej działalności i misji nauczania języków obcych!

Języka niemieckiego - absolwentka Filologii germańskiej I i II Stopnia ze specjalnością translatoryka UWM w Olsztynie oraz Studiów podyplomowych w zakresie nauczania języka niemieckiego. Nauczanie niemieckiego w krajach DACH i Stambule.

Nauczam....

Języka angielskiego - ukończyłam L.S. Zdobyłam Certyfikat Cambridge - Proficiency. Mam za sobą pobyt na stypendium w Bostonie, później w Melbourne. Wyjechałam prywatnie na 3 miesiące do Nowej Zelandii.

Języka polskiego –Native speaker –Ukończone szkolenia, kursy i certyfikaty nauczania języka polskiego dla obcokrajowców.

Języka niderlandzkiego – ukończone studia –Język niderlandzki dla obcokrajowców. Poziom biegły. Wieloletni pobyt w Holandii.

Języka francuskiego – lektorat na studiach, kontynuacja na zajęciach indywidualnych.

Języka tureckiego/arabskiego/perskiego – indywidualne zajęcia języka tureckiego i arabskiego w Stambule, Kurs Dilmer ( Arapça ve Türkçe Kursu) oraz kurs przygotowujący do certyfikatu biegłej znajomości języka w ośrodku kształcenia językowego na Uniwersytecie Stambulskim. Certyfikat na poziomie biegłym. 3-letni pobyt w Turcji, mieszkanie u tureckiej rodziny, praca jako przewodnik po Stambule. Pobyt w Iranie i Zjednoczonych Emiratach Arabskich w celach naukowych. Indywidualna nauka perskiego z lektorem, kontynuowana po powrocie.

Języka szwedzkiego/norweskiego/duńskiego –indywidualny kurs językowy. Certyfikaty potwierdzające biegła znajomość języków. Dodatkowy sześciomiesięczny pobyt w Norwegii.

Języka japońskiego –kilkuletnia współpraca i nauka z Nativem z tokijskiej Uczelni Wyższej. Pobyt w Japonii w celach naukowych i badawczych w Tokio i Kiyoto – 1 miesiąc. Mieszkanie u rodziny japońskiej przez 3 miesiące. Certyfikat potwierdzający poziom zaawansowany.

Języka chińskiego –kilkuletnia, w dalszym ciągu, indywidualna nauka z lektorem –Certyfikat na poziomie średnio zaawansowanym. Pobyty turystyczne w Chinach.

Języka hiszpańskiego –indywidualny kurs języka, pobyt w Madrycie i wyjazdy na Teneryfę. Certyfikat potwierdzający poziom biegłości.

Języka czeskiego – indywidualny kurs językowy.

I Ty możesz nauczyć się języka, a ja Ci w tym pomogę!

Najważniejsze

właściwie rozpoznać, sporządzić plan, dobrać narzędzia, wytrenować oraz podczas całego procesu kierować się Twoimi potrzebami i odpowiednio motywować.

Wiem

jak bardzo ważne jest podejście i sposób tłumaczenia. Chodzi o to by zrobić to jak najprościej i najprzystępniej. Wiek nie gra roli, a tempo zależy od Ciebie. Każdy mój uczeń jest dla mnie ważny, a ja jestem solidnie przygotowana do zajęć!

Rezygnuję

z rzeczy niepotrzebnych, a wyjątki sprowadzam do reguł. Cały materiał układam tak, byś komunikował się we wszystkich dziedzinach życia nie robiąc błędów i mając swobodę językową. Kształcę Cię adekwatnie do Twojej specjalności zawodowej bądź zainteresowań. To Ty decydujesz jak daleko chcesz zajść!

sukcesywną naukę, odpowiadam na wszystkie trudne pytania, potwierdzoną zdawalność matury, egzaminów, polepszenie ocen i zdanie certyfikatów językowych na wysokim poziomie według standardów europejskich od poziomu A1 do C2.

Gwarantuję

Ponadto posiadam ukończone szkolenia ,,Psychologia Pamięci. Podstawy wiedzy o dysleksji". Biorę udział w licznych konferencjach językoznawczych i dydaktycznych oraz posiadam uprawnienia do nauczania języków obcych. Nie ma mowy o oblaniu egzaminu, czy mizernym efekcie nauki, już moja w tym głowa! Wystarczy, że będziesz mnie słuchać, pytać i postępować według mojej instrukcji. Cenię pracowitość i zaangażowanie, dlatego nie uczę ludzi, którym nie chce się kiwnąć palcem. Nie biorę kasy za nic, inwestuję w materiały i piszę większość samodzielnie, sortuję i dopasowuję oraz stawiam Cię językowo (i nie tylko ,,na nogi"). Jeśli chcesz zwolnię tempo, jeśli nie, będę jechać swoim energicznym rytmem, który Ci się spodoba! Jest jedno ale! W momencie zauważenia przeze mnie niesumiennego podejścia do nauki, lub nie słuchania się moich rad oraz nie wykonywania notorycznie poleceń wspomagających efektywną naukę, ze względu na swój profesjonalizm, zastrzegam sobie prawo do odmówienia świadczenia usługi z 30 dniowym okresem wypowiedzenia. Jestem wytrenowana i pracuję technikami oraz metodami, których nie znajduje się w książkach i zawsze dobieram je indywidualnie. Posiadam bogaty zbiór nagrań, książek, ćwiczeń, piszę własne materiały oraz podaję ultrakrótkie wyjaśnienia.

Moje doświadczenie mierzone jest miarą sukcesów moich uczniów!

Doświadczenie:

Zdawalność egzaminów gimnazjalnych od 90% -100%.

Zdawalność egzaminów maturalnych od 90%-100%.

10 lat doświadczenia w sukcesywnych i ekspresowych przygotowaniach do certyfikatów językowych na poziomach od A-C zgodnie ze standardami i wymaganiami. Zdawalność extremalnie wyśmienita!

Kilkuletnia praca jako nauczyciel w polskim liceum i gimnazjum- sukcesy uczniów w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych z języka niemieckiego.

Praca jako lektor na Uniwersytecie w Niemczech i Turcji.

Podróż badawcza w 16 niemieckich Bundesland’ach.

Pobyt w USA na projekcie badawczym i stypendium.

Pobyt jako lektor w Holandii, Niemczech, Austrii i Szwajcarii podczas prowadzenia projektu językowego i udział w szkoleniach.

Wieloletnie doświadczenie jako nauczyciel języków obcych w zakresie potrzeb życia codziennego i funkcjonowania w danym kraju (przygotowanie do wyjazdu). Do grona moich uczniów należeli lub należą między innymi obywatele takich krajów jak: Polska, Niemcy, Szwajcaria, Austria, Norwegia, Szwecja, Francja, Australia, Anglia, USA, Japonia, ZEA, Turcja.

Doświadczenie jako przewodnik z językiem niemieckim, tureckim i angielskim w Stambule.

Moja miłość do języków obcych, podróże dookoła świata i lata badań, ułatwiły poznanie i wypracowanie pewnych procesów, które ja jako lektor wykorzystuję podczas lekcji. Staram się, by Twoja nauka szła sprawnie, przyjemnie i przynosiła efekty! To moja wielka misja, która pozwala sięgać ludziom po marzenia i wierzyć w siebie poprzez postępy w nauce języka oraz sprawne przechodzenie przez kolejne jego poziomy.

 • medycznej ( Studenci GUMED, lekarze – kardiologia, medycyna estetyczna, medycyna ogólna, fizjoterapia.)
 • technicznej (branża metalowa),
 • marketingowej,
 • biznesowej,
 • HR (pracownicy zajmujący się obsługą niemieckich firm i siedzib),
 • ekonomicznej- lotniczej (piloci - słownictwo fachowe),
 • budowlanej (architektura),
 • Lektor przygotowujący uczniów do studiów na SGH,
 • Lektor przygotowujący do egzaminu przed obroną Phd,
 • Lektor uczniów biorący udział w olimpiadach i konkursach wojewódzkich (Laureaci konkursów),
 • Współpracuję owocnie językowo z inwestorami i architektami poruszającymi się po Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Lektor udzielający lekcji języków obcych oraz pomocy w tłumaczeniach specjalistycznych w branży:

Zapraszam do nauki w miłej atmosferze z pasjonatką języków obcych

Każdy mój uczeń złamał barierę językową.

ZAINWESTUJ W PRZYSZŁOŚĆ

SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ

Prawa autorskie © 2023 Latający Poliglota

Projekt Latający Poliglota.

Polityka prywatności
Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Możesz określić warunki korzystania z cookies w Twojej przeglądarce.
Akceptuj